Olśniewające włosy – naturalne maseczki z olejkiem cedrowym (DIY)

Olejek cedrowy bardzo ciężko jest zastąpić jakimkolwiek innym olejem kosmetycznym. Pod względem zawartości witaminy E i F deklasuje bowiem wszystkie inne naturalne oleje. Jest niezrównany zarówno w kuchni , jak i w kosmetyce. Regularnie stosowany jako maska do włosów przyczyni się do regeneracji i odżywienia nawet najbardziej zniszczonych pukli.

olejki-do-wlosow.jpgDzięki niemu włosy stają się silne, sprężyste, zabezpieczone przeciwko zniszczeniom i pięknie się układają. Jeśli i ty chcesz mieć zdrowe, mocne pukle, koniecznie wypróbuj poniższe maseczki.

MASECZKA Z OLEJKU CEDROWEGO I JAJKA

Jest to maseczka, którą pokochają zwłaszcza wyjątkowo zniszczone i suche włosy. Nakłada się ja wyłącznie na włosy, z pominięciem skóry głowy. Regularnie stosowana zapewni włosom świetną kondycję.

Jedno jajko należy ubić i wymieszać z 5 ml olejku cedrowego. Ważne: do odmierzania olejku i mieszania składników nie używaj metalowej łyżki. Olej cedrowy traci wówczas swoje właściwości. Maseczkę nałóż równomiernie na włosy, owiń głowę w ręcznik i potrzymaj ją przynajmniej godzinę (im dłużej maseczka jest na włosach, tym więcej witamin i mikroelementów przyswoją twoje kosmyki). Maseczkę należy wykonywać minimum raz w tygodniu.

MASECZKA WZMACNIAJĄCA Z CEDREM, KEFIREM KONIAKIEM

Aby wzmocnić włosy, zapobiec ich wypadaniu, zapewnić zdrowy wzrost, blask i sprężystość warto przynajmniej raz w tygodniu wykonać maseczkę z kefirem i olejkiem cedrowym.

W tym celu należy wymieszać 5 ml oleju cedrowego z łyżeczką kefiru, łyżeczką koniaku i łyżeczką miodu. Idealnie, jeśli do całej mieszanki dodasz łyżeczkę soli morskiej i stołową łyżkę soku z cebuli. Wszystkie składniki muszą dokładnie połączyć się ze sobą. Powstałą mieszankę nałóż na włosy i skórę głowy. Okryj głowę ręcznikiem i zmyj maseczkę po godzinie za pomocą delikatnego szamponu. Po całej kuracji warto jest wypłukać włosy w płukance z octu lub ziół pielęgnujących pukle (np. naparem ze skrzypu polnego lub pokrzywy).

Powodzenia!