Olejek cedrowy na włosy – garść niesamowitych faktów

Olejek cedrowy jest otaczany kultem przez mieszkańców tajgi. Wytwarzany jest on z orzechów, które rodzi sosna syberyjska – drzewo unikalne pod względem właściwości leczniczych.

pielegnacja-wlosow.jpg– Sosna syberyjska wydziela fitocydy zabijające patogenne bakterie i odstraszające owady – dzięki temu powietrze w lasach, w których przeważają drzewa cedrowe, jest bardzo czyste.

– Dezynfekujące właściwości posiadają również substancje wytwarzane z sosny syberyjskiej. To sprawia, że olejek cedrowy łagodzi wszelkie stany zapalne na skórze głowy i rozprawia się z łupieżem oraz łuszczycą. Czysta skóra głowy rodzi zdrowe, mocne włosy.

– Olejek cedrowy wytwarzany z sosny syberyjskiej obfituje w miedź, kobalt, żelazo, mangan, fosfor, magnez i jod. Takie nagromadzenie składników sprawia, że olejek cedrowy jest bezkonkurencyjny. Wszystkie te pierwiastki są nieocenione w pielęgnacji włosów. Dzięki nim kosmyki rosną zdrowsze, cebulki włosowe wzmacniają się, włosy przestają wypadać, i stają się miękkie, błyszczące, pełne wigoru i sprężyste.

– Olejek cedrowy stanowi bogactwo witamin z grupy B, witaminy F, witaminy E oraz A i C. Dzięki temu hamuje procesy starzenia się skóry i włosów, wzmacnia mieszki włosowe, zapobiega wzmożonej utracie kosmyków, zapewnia im piękny kolor i zapobiega blaknięciu, matowieniu i wysuszaniu się pukli. Warto wspomnieć, że olejek cedrowy zawiera więcej witaminy E niż oliwa z oliwek lub olej kokosowy.

– Olejek cedrowy działa pobudzająco na porost włosów. Będzie zbawienny dla wszystkich, którzy zapuszczają pukle, lub walczą z łysieniem.

– Aby olej cedrowy zachował swoje właściwości kosmetyczne i zdrowotne, nie powinien mieć kontaktu z metalem. Do aplikacji oleju nie należy używać zatem metalowych łyżeczek, a przy wytwarzaniu oleju zachowane są najwyższe standardy produkcji: olej nie jest w żaden sposób podgrzewany, tłoczy się go zaś przy użyciu drewnianych pras, aby zachował wszystkie swoje „magiczne” właściwości.

– Olejek cedrowy można nakładać na włosy i skórę głowy jako samodzielną maskę (odżywkę) lub dodawać do kremów i balsamów.

– Mieszkańcy tajgi nazywają sosnę syberyjską „drzewem-żywicielem” lub „tajemnym drzewem” i darzą je ogromnym szacunkiem. Orzechy cedrowe, olejek z nich wytwarzany i mączka cedrowa stanowią podstawę żywienia i pielęgnacji rdzennych mieszkańców Syberii.