Olejek cedrowy do włosów – potęga i moc syberyjskiej natury

Olejek cedrowy to unikatowy, bardzo wartościowy olej, który jest otrzymywany z orzechów cedru syberyjskiego. Jest niezwykle popularny i niemal czczony w Rosji i krajach Dalekiego Wschodu. Tamtejsi mieszkańcy używają go głównie jako substytut diety. Wspomaga on bowiem prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Kobiety stosują go również jako środek kosmetyczny do ciała i włosów. Olej cedrowy jest bowiem świetną odżywką regenerującą kosmyki, a wmasowany w ciało rewelacyjnie nawilża skórę, wchłaniając się i nie pozostawiając na ciele tłustej warstwy.

pielegnacja-wlosow.jpgDlaczego olej cedrowy jest tak dobry dla włosów?

– Olejek cedrowy zawiera duże stężenie dobrych kwasów tłuszczowych (głównie wielonienasyconych: linolowego i linolenowego) z grupy omega – 3 i omega – 6. Z tego względu zregeneruje nawet najbardziej zniszczone włosy, pozbawione blasku i kondycji.

Witamina E zawarta w olejku cedrowym zadba o to, by włosy nie zaczęły się przedwcześnie starzeć. Ta witamina nazywana powszechnie „witaminą młodości” jest niezbędna włosom: jej niedobór powoduje, że pukle wolniej rosną, a cebulki włosowe stają się słabsze. Zapewniając kosmykom odpowiednią ilość witaminy młodości, nie tylko usprawniamy ich wzrost, ale również sprawiam, że przestają one wypadać i nie tracą kondycji.

Witaminy z grupy B (głównie ryboflawina i tiamina) to ważne witaminy, które są egzogenne: muszą być stale dostarczane do organizmu, gdyż nie jesteśmy w stanie sami ich wyprodukować. Odpowiadają one za wzmocnienie łodygi włosa i odgrywają kluczową rolę w procesie podziału komórek. Jednym słowem pukle otrzymujące witaminy z grupy B stają się mocniejsze, zdrowsze i szybciej rosną.

– Olej cedrowy ma również właściwości gojące. Z tego względu jest nieoceniony w pielęgnacji nawet wrażliwej skóry głowy.

– Obecność witaminy F sprawia, że olejek cedrowy jest łagodny i bezpieczny, hamuje powstawanie wszelkich alergii i dba o poprawność przebiegu procesów komórkowych. Witamina F przeciwdziała wszelkim infekcjom i korzystnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Usprawnia również pracę gruczołów łojowych, więc hamuje wzmożony łojotok skóry głowy oraz normalizuje jego zbyt niski poziom.

Regularnie stosowany do olejowania włosów olejek cedrowy znacznie poprawi wygląd i kondycję włosów oraz skóry głowy, zregeneruje uszkodzone pukle. Zadba również o odpowiedni poziom nawilżenia kosmyków i sprawi, że zaczną one rosnąć zdrowe i mocne.