Cedrowy czy rycynowy – który olejek najlepszy na wzrost włosów?

Coraz chętniej wykorzystujemy naturalne olejki do pielęgnacji włosów – nie tylko, aby zadbać o ich zdrowie i wygląd, ale też przyspieszyć wzrost. Dwa najczęściej polecane olejki na porost włosów to: olej cedrowy i olej rycynowy. Sprawdź, czym się różnią i który z nich jest lepszy.

olej-rycynowy-nanoil

Na temat olejowania włosów można rozpisywać się godzinami, zwłaszcza gdy nie bierze się pod uwagę wszystkie olejki, które można zastosować w pielęgnacji. Skupmy się więc na dwóch najczęściej polecanych na porost.

Co różni olej rycynowy od cedrowego?

Najczęściej polecane na porost włosów są olejki cedrowy i rycynowy. Oprócz tego, że przyspieszają wzrost i zagęszczają fryzurę, pomagają też rozwiązać różnego rodzaju problemy skóry głowy np. świąd, łupież, łysienie. Mimo podobieństw w działaniu olej rycynowy znacząco różni się od oleju cedrowego. Czym konkretnie?

Olej cedrowy jest olejkiem eterycznym, którego nie pozyskuje się – tak jak olej rycynowy – w wyniku tłoczenia na zimno. Powstaje w wyniku destylacji, dlatego zawiera mniej cennych składników odżywczych. Olejek eteryczny ma też to do siebie, że może podrażniać skórę, dlatego o wiele bezpieczniejszy wybór to naturalny olej rycynowy.

Różnica pojawia się nie tylko w sposobie pozyskiwania i składzie, ale też konsystencji. Olej rycynowy jest z reguły gęstszy, co oznacza, że w każdej jego kropli kryje się więcej dobrych składników. To wpływa także na fakt, że jest o wiele wydajniejszy i po prostu wystarcza na dłużej.

Właściwości kosmetyczne oleju rycynowego

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry problematycznej, to olej rycynowy jest zdecydowanie najlepszy. Wszystko dzięki temu, że zawiera unikatowy kwas rycynolowy, który nadaje mu właściwości antybakteryjne.

Oprócz tego, że olej rycynowy świetnie rozprawia się z bakteriami, eliminując tym samym trądzik i przywracając równowagę skórze głowy, jest też emolientem – dba o zachowanie prawidłowego nawilżenia. Wzmacnia warstwę hydrolipidową i tym samym zapewnia naturalną ochronę przed suchością, przed słońcem, toksynami i wolnymi rodnikami.


olej-rycynowy-nanoil

Najlepszy olej rycynowy, Nanoil

Pojemność: 50 ml
INCI: Ricinus Communis Seed Oil

Jeśli szukasz najlepszego oleju rycynowego, koniecznie wypróbuj olejek Nanoil. Jako jedyny jest tłoczony na zimno, nierafinowany, 100% organiczny, o jakości potwierdzonej Ecocertem. Ten elegancki produkt to wyłącznie najczystszy olej z rącznika pospolitego, bez zbędnych aromatów, wolny od parabenów i silikonów. Działa mocą naturalnych substancji, które kryją się w tym lekkim, złocistym i świetnie wchłaniającym się oleju.

Najważniejsze właściwości oleju rycynowego Nanoil:

  • Hamuje nadmierną utratę włosów.
  • Przyspiesza wzrost: nie tylko włosów, ale też rzęs.
  • Regeneruje osłabioną skórę, włosy i paznokcie.
  • Zapobiega łamliwości i rozdwajaniu paznokci.
  • Oczyszcza skórę twarzy z toksyn i zabrudzeń.
  • Zmniejsza trądzik i podrażnienia cery.
  • Przyciemnia włosy i podkreśla ich blask.

Więcej na stronie: www.nanoil.pl/olej-rycynowy


Do tego olejek rycynowy działa na cebulki w skórze głowy, które wzmacnia. Stymuluje mikrokrążenie i pobudza naturalny wzrost włosów. Szybko stają się mocniejsze, grubsze, dłuższe i gęstsze.

Od innych olejków odróżnia go też to, że ma świetne działanie detoksykujące. Nie bez powodu to najpopularniejszy olej do oczyszczania twarzy – można wykonać nim pełny demakijaż. Doskonale oczyszcza skórę z toksyn i innego rodzaju zanieczyszczeń. To zdecydowanie najlepszy olej.